Zieliniec przy ul. Kolejowej zrewitalizowany

Autor: A. Karczewska fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Zieleniec przy ul. Kolejowej został zrewitalizowany. Zakończono prace, które miały na celu wykorzystanie potencjału terenu i stworzenie miejsca przyjaznego mieszkańcom.

Choć nie brakowało tu drzew - było ich ok. 130 - to teren zieleńca nie był tym, czym mógłby być, gdyby wykorzystać potencjał tego miejsca. Właśnie dlatego apelowano o zagospodarowanie przestrzeni czyniąc ją przyjazną i atrakcyjną mieszkańcom i spacerowiczom. Poprawka budżetowa wniesiona przez radnych: Martę Mazurek, Łukasza Mikułę oraz Filipa Olszaka pozwoliły na przeprowadzenie wyczekiwanej rewitalizacji.

W ramach prac posadzono 21 nowych drzew, których korony docelowo zapewniać będą cień. Zieliniec wzbogacono o ponad 1250 sztuk krzewów oraz trwa ozdobnych, w tym m.in. krzewuszkę w różnych odmianach i forsycje.

Zadbano o to, by spacerowanie było wygodne, atrakcyjne i bezpieczne. Wyznaczona nowa ścieżka została wykonana z kruszywa o różnej frakcji, co czyni ją wodoprzepuszczalną, a tym samym pozwoli na wsiąkanie wód opadowych.

Dla chcących odpocząć podczas spaceru wśród zieleni zamontowano ławki - cztery w kształcie łuków stanęły na centralnym placyku, natomiast wzdłuż ciągów pieszych i nowej alejki spacerowej zamontowano osiem ławek tradycyjnych.

Na terenie zieleńca dostępnych jest także 10 stojaków rowerowych oraz 4 kosze na śmieci.

Inwestycja kosztowała ok. 430 tysięcy złotych. Miejsce jest już gotowe, jednak wiele z efektów wykonanych prac widocznych będzie dopiero na wiosnę, gdy rośliny zaczną „budzić się do życia”. Teren objęty jest pielęgnacją gwarancyjną.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA