Wytrwali w związku małżeńskim co najmniej pół wieku - 30 par uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Są ze sobą co najmniej pół wieku dając przykład nie tylko najbliższym - pary, które co najmniej 50 lat temu złożyły przysięgę małżeńską odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wręczył im prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

To wyjątkowa uroczystość nie tylko dla par, ale także ich rodzin, dlatego w Sali Białej Urzędu Miasta nie brakowało gości - najbliższych, w tym dzieci, wnuków i przyjaciół. To właśnie oni najczęściej zgłaszają małżeństwa do odebrania pamiątkowego medalu, który można otrzymać po przeżyciu w związku małżeńskim co najmniej 50 lat.

Prezydent Poznania, który wręczał pamiątki podziękował parom za bycie przykładem dla wielu innych par, a także pogratulował wytrwałości i wspólnego życia. Wczoraj uhonorowano 30 par. To kolejne w tym roku spotkanie związane z tą miłą tradycją.

Każda para poza medalem przyznawanym przez Prezydent RP, otrzymuje również list gratulacyjny oraz kwiaty. Nie brakuje także symbolicznego nawiązania do ślubu, czyli marszu Mendelssohna, toastów i tortu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA