Poczta św. Mikołaja, Poznań Ice Festival i kiermasz świąteczny - Betlejem Poznańskie zawita na Stary Rynek

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Dwa tygodnie po inauguracji Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności, świąteczna atmosfera zawita także na poznański Stary Rynek. Także i tam na poznaniaków i turystów czekać będzie szereg atrakcji w tym tradycyjny już Poznański Festiwal Rzeźby Lodowej, czyli Poznań Ice Festival. Co jeszcze przygotowano dla odwiedzających?

Świąteczny klimat na Starym Rynku zapanuje w sobotę, 30 listopada. To właśnie wtedy rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a także oficjalnie rozbłyśnie świąteczna choinka stojąca przed Ratuszem.

Atrakcje czekać będą jednak już od godzin południowych, choć skierowane będą przede wszystkich do najmłodszych poznaniaków. Przygotowano dla nich zimowe animacje oraz spotkanie z bajkowymi postaciami.

O godzinie 17:00 na choince stojącej przed Ratuszem zostaną zapalone lampki świąteczne. Będzie to symboliczne rozpoczęcie Betlejem Poznańskiego na starorynkowej płycie. Tradycyjnie pojawi się tam kiermasz bożonarodzeniowy, na którym swoje produkty i wyroby prezentować będą wystawcy zarówno polscy jak i zagraniczni. Pojawią się twórcy m.in. Niemiec, Litwy i Ukrainy. Będzie to okazja do zakupić m.in. wyroby rękodzielnicze, które świetnie sprawdzą się w roli np. prezentu bożonarodzeniowego czy ozdoby świątecznej.

Pojawi się także Szopka Bożonarodzeniowa, specjalna skrzynka Poczty św. Mikołaja, do której będzie można wrzucić listy do Gwiazdora, a także „Dzwonek życzeń”, którym będzie można zadzwonić z nadzieją na spełnienie się świątecznych życzeń.

Dodatkowo, w każdy weekend na najmłodszych odwiedzających będą czekać zimowe animacje oraz spotkania z postaciami z bajek. Dla „małych i dużych” występować będą także artyści ze swoim fire show „Świąteczna gorączka”.

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 7-8 grudnia, odbywać się będzie kolejny Poznań Ice Festival, czyli Festiwal Rzeźby Lodowej. Udział w nim weźmie 24 rzeźbiarzy z 11 państw. Tym razem jednak rywalizacja zostanie przeniesiona w inną część miasta - między ul. Paderwskiego i Zamkową. Podczas wydarzenia będą odbywać się również m.in. warsztaty rzeźbienia w lodzie skierowane do dzieci.

W sobotę, 7 grudnia dzieci (i nie tylko) będą miały okazję do spotkania św. Mikołaja, który pojawi się w godzinach 12:00-14:00 na Starym Rynku.

Tydzień później, 14 grudnia, po raz kolejny przy Ratuszu zabrzmi najpopularniejsza kolęda na świecie, czyli „Cicha Noc” wykonywana w różnych językach. To okazja do integracji i poznawania wzajemnych zwyczajów i kultur, prezentując jednocześnie polską gościnność i tradycję. Na uczestników czekać będzie także barszcz z uszkami.

Dzień później do Poznania trafi Betlejemskie Światło Pokoju, które tradycyjnie przyniosą harcerze.

Tuż przed świętami, 21 grudnia, przez centrum miasta przejdzie Wielka Świąteczna Parada, która wyruszy z Placu Wolności i dotrze na Stary Rynek, gdzie na uczestników czekać będzie Gwiazdor.

Betlejem Poznańskie na Placu Wolności i Starym Rynku potrwa do 22 grudnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA