Narkotyki w kole zapasowym. Wykrył je policyjny pies

Autor: A. Karczewska fot. KWP Poznań
REKLAMA

Oszukanie psiego nosa nie należy do najłatwiejszych zadań. Oszukanie nosa psa policyjnego to już ogromny wyczyn, zwykle niemożliwy do wykonania. Przekonał się o tym mężczyzna, który ukrył narkotyki w kole zapasowym przewożonym w samochodzie. Czworonożny funkcjonariusz nie dał się jednak zwieść.

Gdy leszczyńscy policjanci ustalili, że w jednym z samochodów, który porusza się po terenie powiatu górowskiego mogą znajdować się narkotyki, postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i przeszukać jego wnętrze. Do pomocy wzięli ze sobą psa przeszkolonego w kierunku tropienia zapachów narkotykowych.

Dla czworonożnego funkcjonariusza zadanie okazało się bardzo proste - pies od razu wskazał miejsce ukrycia substancji zabronionych. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec gminy Rydzyna, który kierował pojazdem schował narkotyki w kole zapasowym schowanym w bagażniku pojazdu.

Pomiędzy oponą a felgą ujawniono 3 kg marihuany oraz ok. 160 gramów haszyszu.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Decyzją sądu spędzi tam 3 miesiące. Usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA