"27 Grudnia..." na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. Teatr Polski w Poznaniu
REKLAMA

Opowieść o Powstaniu Wielkopolskim ukazana w przedstawieniu teatralnym w sposób, jaki ma dotrzeć nie tylko do dorosłych, ale także do współczesnej młodzieży. Spektakl „27 Grudnia…” to koprodukcja dwóch poznańskich teatrów - Teatru Polskiego i Teatru Animacji i będzie wystawiony już w przyszłym tygodniu na deskach tego pierwszego.

27 Grudnia 1918 roku jest wyjątkową datą nie tylko w historii Poznania i Wielkopolski, ale i całego kraju. Wielkopolski zryw powstańczy miał ogromny wpływ na historię i dalsze losy państwa polskiego. Opowiadanie kolejnym pokoleniom o wydarzeniach sprzed ponad 100 lat jest wyjątkowo trudne. Młodym ludziom, szczególnie tym urodzonym w wolnym kraju i z dostępem do wszelkich dóbr współczesnej cywilizacji i technologii często trudno jest wyobrazić sobie położenie i sytuację, w jakiej znaleźli się ówcześni mieszkańcy Wielkopolski.

Spektakl „27 Grudnia…”, powstał z okazji obchodzonej w ubiegłym roku rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jest koprodukcją Teatru Polskiego w Poznaniu i Teatru Animacji w Poznaniu.

Powstał w oparciu o dokumenty i archiwa, prezentując widzom to, czym jest poczucie wspólnoty, a także jaki wpływ na nią ma strach, jaką rolę w życiu codziennym ogrywa poczucie bezpieczeństwa, a także jak ważna jest wzajemna uczciwość i odpowiedzialność. To także próba znalezienia odpowiedzi na pytanie w jaki sposób można opowiadać o wydarzeniach historycznych poprzez spektakle teatralne.

Już w przyszłym tygodniu dwie okazje, by zobaczyć spektakl na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu. Bilety na piątkowy (6 grudnia) są aktualnie nie dostępne, ale wciąż można kupić wejściówki na sobotni (7 grudnia).

Z kolei w niedzielę, 8 grudnia, teatr zaprasza na spektakl dla rodziców połączony z warsztatami dla dzieci. W czasie gdy rodzice oglądają spektakl, dzieci przebywają pod opieką animatorów i biorą udział w bezpłatnych warsztatach zatytułowanych „Dziecięce atelier. Twórcze i radosne zabawy teatralne”. To okazja dla rodziców do skorzystania z oferty kulturalnej instytucji, podczas gdy ich dzieci poznają tajemnice teatru i przygotowują scenki teatralne, a także biorą udział w zabawach ruchowych, plastycznych czy słowno-muzycznych.

Warsztaty przeznaczona są dla dzieci w wieku 5–10 lat.

Bilet na przedstawienie upoważnia do odebrania w kasie Teatru bezpłatnej wejściówki. Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Bilety na spektakl w cenie 30 zł do kupienia w Kasie Teatru oraz online.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA