Prowadził działalność gospodarczą bez zezwolenia. Ukrainiec będzie musiał opuścić Polskę

Autor: Codzienny Poznań AK fot. nadodrzański oddział straży granicznej
REKLAMA

Choć przebywał na terytorium Polski legalnie to nie miał zezwolenia na wykonywanie pracy. Ukrainiec zatrzymany do kontroli wykonywanego przez niego przewozu będzie musiał opuścić państwo w związku ze złamaniem przepisów.

Rozpoczęło się od kontroli wykonywania usług przewozu osób, które sprawdzali inspektorzy transportu drogowego. Okazało się, że Ukrainiec oferujący przewozy w oparciu o aplikację na telefon nie posiadał do tego odpowiednich uprawnień, za co został ukarany przez inspektorów mandatem i wszczęto w tej sprawie postępowanie.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, że kierowca był obywatelem Ukrainy, sprawdzono także jego pozwolenie na przybywanie na terytorium Polski. Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że mężczyzna posiada odpowiednie dokumenty, jednak nie ma zezwolenia na wykonywanie pracy i prowadzenie działalności gospodarczej.

W związku ze złamaniem przepisów ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium RP, mężczyzna został zatrzymany. Po przeprowadzeniu postępowania, Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu wydał wobec niego decyzję nakazującą mu opuszczenie terytorium Polski w ciągu 30 dni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA