Będą rozmawiać o społecznym, ekonomicznym i politycznym aspekcie starzenia się społeczeństwa europejskiego

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Już dziś w Sali Lubrańskiego w Collegium Minus UAM odbędzie się kolejna odsłona debat akademickich. Tym razem Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaproszą do dyskusji poświęconej tematowi starzenia się społeczeństwa oraz społecznych, ekonomicznych i politycznych wyzwań z tym związanych.

Nie od dziś wiadomo, że starzenie się społeczeństwa europejskiego jest jednym z największych problemów cywilizacyjnych ostatnich lat. Wpływ na to ma zarówno spadek dzietności jak i wydłużenie lat życia społeczeństwa. Jak wynika z danych Eurostat, tylko w ciągu 10 lat, w latach 2007-2017 odsetek osób w wieku 65+ zwiększył się w z 17% do 19,4%.

To sytuacja, która niesie za sobą poważne wyzwania i konsekwencje społeczne, ekonomiczne i polityczne. Co i w jaki sposób można zrobić? Jak i w jakim tempie sytuacja będzie lub już wpływa na rynek dóbr i usług, relacje rodzinne, obyczaje, kulturę i politykę państw? Czy można przygotować się na dalsze postępowanie zjawiska?

Panelistami w debacie będą dr hab. Dobroniega Trawkowska, prof. UAM oraz prof. dr hab. Tadeusz Stryjakiewicz z UAM, a także prof. dr hab. Elżbieta Gołata i dr hab. Iwona Olejnik, prof. UEP. Spotkanie poprowadzi dr hab. Krzysztof Podemski, prof. UAM.

Debata jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Początek w Sali Lubrańskiego Collegium Minus UAM o godzinie 17:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA