Wybrano Superżłobek i Superprzedszkole

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Wiadomo już, które placówki zostały wyróżnione tytułem "Superżłobek" i "Superprzedszkole". Zwycięzców miejskiego konkursu ogłoszono podczas uroczystej Gali Rodzin, gdzie nagrodzono również najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny oraz Superbohatera 2019, którym okazał się być 10-letni uczeń poznańskiej szkoły.

Już po raz siódmy zorganizowano uroczystą Galę Rodzin, podczas której wyróżniono najlepszych partnerów Karty Dużej Rodziny. Karta uprawnia rodziny wielodzietne do szeregu zniżek i ulg w sklepach, restauracjach, instytucjach kultury i rekreacji, kinach czy teatrach. W programie udział bierze już 126 partnerów, którzy reprezentują siedem kategorii: edukacja, gastronomia, handel, kultura, sztuka-rozrywka, sport i rekreacja,  zdrowie, usługi.

Wyboru najlepszych dokonali sami użytkownicy, czyli rodziny wielodzietne wypełniając specjalnie przygotowaną w tym celu ankietę.

W kategorii "Najlepsza oferta partnerska" nagrody powędrowały do Term Maltańskich, Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz Cukierni Kandulski. Z kolei wśród tegorocznych debiutantów najlepsze okazały się: Bistro Nóż i Widelec, Jak Pływać - Remigiusz Wojdanowicz oraz Żyrafa Zębala.

Podczas Gali wręczono również nagrodę Superbohatera 2019, którą odebrał 10-letni Mateusz, uczeń Szkoły Podstawowej numer 18 w Poznaniu. Chłopiec w sierpniu tego roku uratował życie swojemu wujkowi, gdy doszło u mężczyzny do zatrzymania akcji serca. Mateusz nie tylko zadzwonił po pomoc i przeprowadził prawidłową rozmowę z dyspozytorem ratownictwa medycznego, ale także rozpoczął resuscytację. W mieszkaniu była również babcia chłopca, jednak to 10-latek przejął "dowodzenie" w sytuacji kryzysowej. Lekarze są zgodnie, że zachowanie dziecka uratowały życie mężczyzny.

W tym roku podczas Gali Rodzin uhonorowano także zwycięzców pierwszej edycji miejskiego konkursu na Superżłobek i Superprzedszkole. O tym, która placówka miejska w Poznaniu jest najlepsza zdecydowali rodzice i ich pociechy. Przez trzy tygodnie dorośli wypełniali specjalne ankiety, w których oceniali jakość usług i opieki nad dzieckiem. Łącznie wpłynęło ponad 5 tysięcy ankiet.

Na ich podstawie tytuł Superżłobka przyznano miejskiemu żłobkowi "Kalinka" przy ul. Szamarzewskiego 5/9. Uczęszcza do niego 110 małych poznaniaków. Superprzedszkolem okazało się przedszkole nr 163 "Baśniowy Zamek" na osiedlu B. Chrobrego 6.

"Ta nagroda jest dla nas znakiem szacunku, akceptacji i podzięki za wykonywaną pracę. A dedykuję ją wszystkim pracownikom Baśniowego Zamku, bo bez nich jej otrzymanie nie byłoby możliwe."
Małgorzata Nawrocka, dyrektor zwycięskiego przedszkola

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA