Większość prac przy przebudowie ul. Taczaka i Garncarskiej już wykonana

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Większość prac związanych z przebudową ul. Taczaka i Garncarskiej została już wykonana. Inwestycja ma na celu poprawę jakości życia okolicznych mieszkańców, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz estetyki centrum miasta.

Po przebudowie obie ulice mają być pozbawione barier architektonicznych, a ruch na nich ma zostać uspokojony, co ma podnieść warunki życia okolicznych mieszkańców oraz pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Wprowadzona zostanie tam strefa zamieszkania, co będzie wiązać się z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu. Ulice mają być dostępne zarówno dla samochodów, jak i pieszych oraz rowerzystów.

W tym rejonie ma pojawić się więcej zieleni, co pozytywnie wpłynie na odbiór centrum miasta i staromiejskich ulic zarówno przez poznaniaków jak i turystów.

Roboty budowlane rozpoczęły się od przebudowy infrastruktury podziemnej, którą skoordynowano z remontami zaplanowanymi przez zarządców sieci ciepłowniczej i gazowej. Dzięki temu udało się ograniczyć czas trwania prac, a tym samym zmniejszyć niedogodności dla mieszkańców i użytkowników.

Następnie można było rozpocząć prace nawierzchniowe, które obecnie są już ukończone w 60%. Jezdnia i chodniki na ul. Garncarskiej są już na ukończeniu, podobnie jak nawierzchnia placu na skrzyżowaniu obu ulic oraz chodniki na ul. Taczaka na odcinku od ul. Garncarskiej do ul. Ratajczaka.

Trwa układanie nawierzchni jezdni oraz miejsc parkingowych na fragmencie ul. Taczaka od ul. Ratajczaka do ul. Garncarskiej. Z kolei na odcinku od ul. Garncarskiej do ul. Kościuszki układana będzie w dalszej kolejności.

Gotowych jest już większość miejsc pod nasadzenia drzew, które zostaną przeprowadzone wiosną.

Zgodnie z harmonogramem prace na obu ulicach mają zakończyć się w marcu 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA