Prace w torowisku na ul. Dąbrowskiego - w weekend tramwaje nie pojadą na pętlę Ogrody

Autor: Codzienny Poznań ZTM Poznań fot. poglądowa
REKLAMA

W najbliższy weekend (23-24 listopada) prowadzone będą naprawy gwarancyjne torowiska na ulicy Dąbrowskiego, od Ogrodów do ulicy Żeromskiego. Przez dwa dni tramwaje nie będą kursowały na pętlę Ogrody, zawieszone zostanie kursowanie linii numer 2 i 7, które zostaną zastąpione linią nr 27, zmienionymi trasami pojadą tramwaje nr 17 i 18.

Naprawa spękanych zalewek betonowych przy torowisku zostanie wykonana w ramach prac gwarancyjnych dla robót zrealizowanych w trakcie przebudowy ulicy wykonanej w 2015r. Remont uniemożliwi dojazd tramwajów do pętli Ogrody (od skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Żeromskiego) oraz  korzystanie z autobusów z wspólnych przystanków tramwajowo-autobusowych, dlatego zostaną wprowadzone zmiany w transporcie publicznym.

Zmiany na liniach tramwajowych 23 i 24 listopada  

Linia numer 2 - zawieszona

Linia numer 7 - zawieszona

W celu umożliwienia pasażerom korzystania z transportu obsługiwanego przez linie nr 2 i 7 zostanie wprowadzona dodatkowa linia nr 27.

Linia nr 27

ZAWADY – Podwale – Jana Pawła II – Zamenhofa – Hetmańska – Reymonta – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Święty Marcin – al. Marcinkowskiego – Podgórna – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC

Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ul. Dąbrowskiego prosimy o korzystanie z linii autobusowych numer 182, 191 i 195. Na węźle "Żeromskiego" zlokalizowane zostaną tymczasowe przystanki umożliwiające przesiadki z autobusu na tramwaj:

- na ul. Dąbrowskiego przed ul. Przybyszewskiego w kierunku Ogrodów – dla linii tramwajowych nr 17 i 27

- na ul. Dąbrowskiego za ul. Przybyszewskiego w kierunku rynku Jeżyckiego – dla linii tramwajowych 18 i 27 oraz dla autobusowej nocnej 239

Linia nr 17

STAROŁĘKA – … – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Fredry – … – STAROŁĘKA

Linia nr 18

FRANOWO – … – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – … – FRANOWO

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA