Park Lasek Dębiec już po rewitalizacji

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Park Lasek Dębiec, jeden z terenów zielonych na Dębcu, który od lat cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców został zrewitalizowany. Teren rekreacyjno-wypoczynkowy zyskał m.in. nową nawierzchnię alejek i nowy ciąg pieszy.

Lasek Dębiec stanowi obszar Natura 2000 i otacza fort IXa. Jest miejscem rekreacyjno-wypoczynkowym dla okolicznych mieszkańców, którzy lubią spędzać czas i spacerować wśród natury i roślin.

W 2018 roku Zarząd Zieleni Miejskiej podjął decyzję o rewitalizacji terenu, by był on jeszcze atrakcyjniejszy, a zarazem odzyskał dawny blask. Prace remontowe rozpoczęły się w tym roku.

Zniszczona, nierówna i popękana nawierzchnia alejek, która była już niekomfortowa dla użytkowników została zastąpiona nową - bitumiczną i mineralną. Dodatkowo, wybudowano również nowy ciąg pieszy w południowo-zachodniej części parku w miejscu wydeptanej przez spacerowiczów ścieżki. W ten sposób uwzględniono potrzeby użytkowników zapewniając im wygodniejsze i bezpieczniejsze poruszanie się w tym rejonie.

Zadbano także o miejsca do odpoczynku. Stare ławki bez oparć zostały wymienione na nowe - z oparciem. Zadbano o to, by dostosować ich wygląd  do już istniejących na terenie parku. Dawne ławki z oparciem, które nie były wymieniane oczyszczono i pomalowano.

Ze względów estetycznych ujednolicono również kosze na śmieci.

Z kolei w celu zwiększenia bezpieczeństwa na terenie parku od strony pobliskiej szkoły zamontowano betonowe słupki uniemożliwiające wjazd samochodów.

Prace w parku zostały już zakończone, a mieszkańcy mogą podziwiać już ich efekty.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA