Katarzynka 2019 czyli zajezdnia Franowo dla każdego

Autor: Oskar Glin fot. K. Lesińska MPK
REKLAMA

Zbliża się coroczne święto przewoźników. Poznaniacy chętnie korzystają z komunikacji miejskiej. Nic więc dziwnego, że MPK Poznań chce świętować razem ze swoimi pasażerami, zapraszając ich na niedzielę 24 listopada do zajezdni Franowo.

Do organizacji tegorocznej edycji przyczyniły się jak zawsze MPK Poznań i Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, lecz dołączyły do nich również PKP Cargo oraz Grodziska Kolej Drezynowa. W niedzielę w godzinach od 12 do 16 odbędzie się wystawa taboru MPK Poznań, wśród których dostrzec będzie można pojazdy specjalistyczne, nowoczesne autobusy oraz pojazd Iveco napędzany sprężonym gazem CNG.

Podczas imprezy w zajezdni zaprezentuje się również Grupa Rekonstrukcyjna Fundacji Kochania Poznania, która zaprezentuje jak ważną rolę odegrali pracownicy przedsiębiorstwa w wydarzeniach Poznańskiego Czerwca’56.

Stałym już elementem Katarzynki, którego nie zabraknie w tym roku jest możliwość samodzielnego poprowadzenia tramwaju pod okiem instruktora oraz przejazdy tramwajem przez obiekty zajezdni.
Zajezdnia nie będzie jedynym miejscem, gdzie fani pojazdów szynowych będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu. Bezpośrednio z jej terenu kursować będzie specjalnie podstawiony autobus do Lokomotywowni Franowo. Tam z kolei będzie można wziąć udział w zwiedzaniu hali lokomotywowni oraz przejazd drezynami.
Aby ułatwić chętnym dotarcie na wydarzenia uruchomione zostaną specjalne bezpłatne linie tramwajowe i autobusowe.
Kursy z centrum miasta będą realizowane z ronda Kaponiera co ok. 15 minut od 11:35 do 15:20.Natomiast linia autobusowa z zajezdni do lokomotywowni uruchomiona zostanie o godzinie 12 i co 20 minut do godziny 16 będzie zabierać chętnych.
MPK Poznań zaprasza również o godzinie 14:30 do kościoła pw. Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97. Tam początkowo zagra Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań pod batutą kapelmistrza Jarosława Goerlicha, po czym zostanie odprawiona Msza św. w intencji obecnych i byłych pracowników MPK Poznań oraz członków ich rodzin.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA