Światowy Dzień Rzucania Palenia - sanepid spotyka się z poznańskimi uczniami

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji poznański sanepid prowadzi akcję profilaktyczno-edukacyjną w poznańskich szkołach przestrzegając uczniów przed nałogiem.

Akcja odbywa się co roku i nie ogranicza się jedynie do uświadamiania dzieci i młodzieży - skierowana jest bowiem także do dorosłych osób palących, biernych palaczy, osób używających e-papierosy i nowatorskie wyroby tytoniowe.

Celem jest przede wszystkim zmianę niezdrowych zachowań mieszkańców, które negatywnie wpływają na zdrowie zarówno ich jak i osób w ich otoczeniu. Ma zwrócić uwagę na szkodliwość palenia zarówno papierosów tradycyjnych jak i e-papierosów.

Podczas spotkań z młodzieżą pracownicy sanepidu informują o szkodliwości palenia tytoniu, a także o korzyściach związanych z rzuceniem palenia oraz sposobach walki z nałogiem i presją otoczenia. Dodatkowo, czynni palacze, w tym uczniowie i pracownicy, mogą skorzystać z pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu i poradnictwa antytytoniowego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA