Zmiany w darmowej komunikacji w czasie smogu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. UMP
REKLAMA

Bezpłatna komunikacja zbiorowa we wszystkich strefach ZTM Poznań, także poza Poznaniem, będzie dostępna od 2 grudnia 2019 roku. Jest jeden warunek - przekroczenie nowych dopuszczalnych norm stężenia zanieczyszczeń w dzień poprzedzający wprowadzenie ulg.

Zgodnie z przyjętymi przez radnych zmianami, darmowa komunikacja obowiązywać będzie w godzinach 3:00-24:00 na terenie Poznania oraz okolicznych gmin w autobusach obsługiwanych przez ZTM Poznań pod warunkiem, że dzień wcześniej dojdzie do przekroczenia poziomu stężeń zanieczyszczeń pyłowych PM10 powyżej 100 mikrogramów/m3 dla którejkolwiek ze stacji monitoringu państwowego zlokalizowanych na terenie Poznania. Dodatkowo, prognozy zanieczyszczeń na dany dzień także powinny wskazywać na ryzyko przekroczenia wartości progowej.

Zmiany obowiązywać będą od 2 grudnia 2019 roku. Ich wprowadzenie ma związek z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie zmiany poziomów niektórych substancji w powietrzu z 200 mikrogramów/m3 do 100 mikrogramów/m3.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA