Wyburzenia budynków na trasie tramwajowej na Naramowice - utrudnienia dla pieszych i kierowców

Autor: Codzienny Poznań fot. PIM
REKLAMA

Trwają prace przygotowawcze do rozbiórki budynków, które stoją w miejscu planowanej trasy tramwajowej na Naramowice. Oznacza to lokalne utrudnienia zarówno dla pieszych jak i rowerzystów i kierowców.

Jako pierwsze wyburzone zostaną budynki przy ul. Naramowickiej 149 i 149A oraz Sarmackiej 1, a następnie budynki przy ul. Czarna Rola, Naramowickiej 213 oraz przy ul. Jasna Rola.

Utrudnienia występują w rejonie planowanych wyburzeń, a dodatkowo na placu w rejonie ul. Naramowickiej 151-155 oraz ul. Sarmackiej 1 mogą wystąpić ograniczenia w liczbie miejsc parkingowych.

Ze względów bezpieczeństwa teren przy wyburzanych budynkach będzie wygrodzony, jednak z uwagi na fakt, że jest to jednocześnie plac budowy, wygrodzenia mogą być zmieniane i przenoszone wraz z postępem prowadzonych prac. Wykonawca apeluje o ostrożność oraz zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Co ważne, dojście do przystanku „Naramowicka” od strony ul. Sarmackiej zostanie wydłużone.

Planowana trasa tramwajowa na Naramowice ma mieć ok. 3,3 km długości na odcinku od pętli Wilczak do ul. Błażeja. W ramach inwestycji rozbudowana i zbudowana zostanie również infrastruktura drogowa w okolicy trasy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA