Ścieżka przez teren bagienny i pływający pomost - nowe atrakcje w Antoninku

Autor: A. Karczewska fot./vid.mapa. PIM
REKLAMA

Na terenie leśnictwa Antoninek w dolinie rzeki Cybiny dostępne są już dwie nowe atrakcje. Spacerowicze mogą już korzystać z nowej ścieżki przez teren bagienny i pływającego pomostu.

Atrakcje powstały w ramach zadania „Poznawcze szlaki rekreacyjno-turystyczne leśnictwa Antoninek”. Celem inwestycji jest stworzenie atrakcyjnych miejsc do rekreacji dla mieszkańców wśród terenów zielonych przy jednoczesnym wykorzystaniu i zadbaniu o terenu leśnictwa Antoninek.

Najnowsze atrakcje to około 100-metrowa ścieżka biegnąca przez teren bagienny, za stawem Olszak, która została zbudowana na palach. Ma szerokość 1,5 metra, a nawierzchnię wykonano z materiałów kompozytowych oraz mineralnych. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników zamocowano również balustradę o wysokości 1,1 metra.

W sąsiedztwie ścieżki znajdują się m.in. ławka i stojaki na rowery, a także tablica z informacjami o walorach przyrodniczych okolicy.

Z kolei pływający pomost wybudowano na stawie Browarnym. Prowadzą do niego nowe schody i trap, które umożliwiają wejście z wysokiego nadbrzeża.

Wkrótce powstaną kolejne atrakcje. W marcu 2020 roku ma zostać udostępniona ok. 250-metrowa ścieżka w koronach drzew zlokalizowana w dolinie rzeki Szklarki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA