Nawet 100% zwrotów kosztów za wymianę pieca lub kotła. Radni przyjęli zmiany w programie Kawka Bis

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Dofinansowanie na wymianę pieca na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania w ramach miejskiego programu Kawka Bis będą wyższe. Zgodę na to wyrazili we wczorajszym głosowaniu miejscy radni. Dopłatę będą mogli uzyskać także ci, którzy chcieliby założyć instalacje solarne i fotowoltaiczne.

Miejski program Kawka Bis cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony poznaniaków, którzy korzystają z możliwości uzyskania zwrotu części kosztów za wymianę pieca na system bardziej przyjazny środowisku. Cieszy tym bardziej, że zgodnie z prawem za kilka lat i tak musieliby dokonać wymiany z uwagi na programy ochrony środowiska.

Celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, które powstają w wyniku spalania paliw stałych takich jak np. Węgiel, brykiet czy drewno. Piece i kotły mogą zostać zastąpione ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym lub pompą ciepła. Dzięki zmianom przegłosowanym przez radnych podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Poznania, od nowego roku dofinansowanie zostanie poszerzone także o instalacje fotowoltaiczne.

Program skierowany jest zarówno do osób mieszkańców indywidualnych jak i np. przedsiębiorców czy wspólnot mieszkaniowych - dotacje przyznawane są zarówno na pojedyncze mieszkania jak i domy jednorodzinne i kamienice.

W odpowiedzi na prośby mieszkańców Miasto podjęło decyzję o uproszczeniu procedur programu, dzięki czemu rozpatrywanie wniosków będzie szybsze. Wydłużony zostanie czas składania wniosków oraz na rozliczenie inwestycji.

Dotychczas maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 6 tysięcy złotych. Po przyjętych zmianach wyniesie ona 12 tysięcy złotych, a w przypadku instalacji fotowoltaiki nawet 15 tysięcy złotych. Oznacza to, że będzie można uzyskać zwrot kosztów na poziomie 100%, a nie jak do tej pory 80%.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA