Najnowsza publikacja Szymona Brodziaka zachwyca Europę.

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto.Szymon Brodziak
REKLAMA

Trwa europejskie tournée Szymona Brodziaka – mistrza fotografii czarno-białej – promujące jego nowy album „Jesteś tym, co widzisz" ("What you see is who you are”). Światowa premiera tego wydawnictwa miała miejsce w Londynie podczas targów The Other Art Fair, organizowanych pod kuratelą legendarnej galerii Saatchi Art. Polska odsłona albumu odbyła się tydzień później na Warszawskich Targach Sztuki w Arkadach Kubickiego. Następnie Szymon odwiedził Monachium, gdzie pierwsze egzemplarze albumu zostały zaprezentowane podczas uroczystego otwarcia Rolls-Royce Art & Design Longue, w ramach targów Highlights Art Fair w słynnej Residenz München. Tam, poza albumem, pokazał również swoją serię Limitowanych Fotografii Kolekcjonerskich wykonanych z Rolls-Royce Wraith. W nadchodzących miesiącach odbędą się kolejne prezentacje albumu w europejskich metropoliach, takich jak Paryż, czy Mediolan.

Najnowszy album „Jesteś tym, co widzisz", autorstwa Szymona Brodziaka to wyjątkowa publikacja przedstawiająca niemalże 20-letni dorobek Brodziaka z zupełnie innej perspektywy - poprzez wnikliwe spojrzenie w proces twórczy artysty. Nigdy niepublikowane dotąd fotografie przeplatają się tam z ikonicznymi sesjami zdjęciowymi z minionych lat. Jest o inspiracjach, muzie, synergii twórczej z zespołem oraz samym Szymonie jako artyście, który mówi przekornie: „Fotografia mnie nie interesuje”. Dwujęzyczne teksty, anegdoty, cytaty i materiały z backstage’u sesji zdjęciowych sprawiają, że jest to jedyne w swoim rodzaju wydawnictwo, które powinno trafić do rąk każdego pasjonata fotografii i wszystkich miłośników piękna.

Warty obejrzenia jest film, który ukazuje kulisy powstawania tego albumu na przestrzeni 12 miesięcy:

 

Film i montaż w wykonaniu Dawida Słowińskiego.

Za projekt graficzny nowej książki odpowiedzialny jest Piotr Marzol, artysta, grafik i wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Poza tym, przy wydawnictwie pracowali: Sławka Sadowska (teksty), Jerzy Sadowski (Art Director), Julita Mańczak (redakcja), Dawid Słowiński (backstage).

Projekt nowego albumu zdobył Złoty Medal (Book: Cover) oraz dwa Brązowe Medale (Book: Fine Art & Other) w renomowanym konkursie PX3 Prix de la Photographie Paris 2019. Album ten został rownież doceniony w USA, gdzie otrzymał Wyróznienie w kategorii „Książka” w prestiżowym konkursie International Photography Awards 2019. Są to kolejne międzynarodowe nagrody dla Brodziaka.

Artysta ma na swoim koncie już kilka wydawnictw fotograficznych, które za każdym razem wyprzedają się co do ostatniego egzemplarza. Najpopularniejszym do tej pory jest album „ONE” z 2014 roku, będący ponad 300-stronnicowym podsumowaniem ostatnich 15 lat jego kariery zawodowej i artystycznej. Publikacja ta ma szczególny charakter dla autora, ponieważ zawiera dedykację od June Newton, żony legendarnego Helmuta Newtona. Ten album również otrzymał Złoty Medal w konkursie Prix de Photographie Paris w kategorii Książka, jednak jego charakter był stricte fotograficzny. Natomiast nowy album opisuje niebywałą historię znajomości Szymona z June Newton, oraz wiele innych ciekawych anegdot, przeplatających się z setkami czarno-białych fotografii.

Album „Jesteś tym, co widzisz" jest już dostępny w autorskich Galeriach BRODZIAK GALLERY oraz na oficjalnej stronie autora, w sklepie internetowym: www.szymonbrodziak.com.

Format: 24,5 cm x 32,5 cm

520 stron, oprawa twarda

wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie

ISBN 978-83-940320-2-9

Najbliższe spotkanie autorskie:

SAVE THE DATE 9.12.19 - „JESTEŚ TYM, CO WIDZISZ” SPOTKANIE AUTORSKIE z Szymonem Brodziakiem - CONCORDIA (POZNAŃ)

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1799970773467483/

Specjalne podziękowania dla Mecenasów Albumu:

Anwis, Auto Fus Group, Artimira, Apsys, Instal-Projekt, Invest Line, GWP Grzesiek Wielgosz Piekarski Radcowie Prawni i Adwokaci Sp.p., Klinika Medycyny Estetycznej dr Sebastian Kuczyński, NOVOL, Pałac Mierzęcin, Pulva, Tiffi, Peter, Sławomir Stępniewski, Jacek Walicki

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA