Własnym samochodem zablokował możliwość dalszej jazdy pijanemu kierowcy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Gdy zauważył jak kierowca samochodu pije alkohol, a po chwili rusza w drogę, nie wahał się ani chwili - zablokował drogę własnym pojazdem doprowadzając do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierującego. Poznański policjant udowodnił, że funkcjonariusz nie traci czujności nawet w czasie wolnym.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 listopada. Sierż. sztab. Bartosz Lewandowski przebywał na terenie powiatu czarnkowskiego w ramach swojego czasu wolnego. Podczas powrotu do Poznania zatrzymał się na jednym z parkingów leśnych, gdzie zauważył jak kierowca jednego z zaparkowanych samochodów pije alkohol, a po chwili rusza w trasę.

Policjant nie wahał się - wsiadł do swojego pojazdu i po kilku próbach zablokował dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierującemu, a następnie podszedł do pojazdu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, za kierownicą którego siedział pijany mężczyzna.

Na miejsce wezwano patrol z Czarnkowa, który przebadał kierującego - zatrzymany miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem karnym. Sprawa prowadzenia samochodu będąc pod wpływem alkoholu zakończy się w sądzie. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA