Wiadomo już, które tygrysy zostaną w Poznaniu. Stan jednego z nich jest bardzo zły

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań
REKLAMA

Wiadomo już, które tygrysy zostaną w poznańskim zoo, a które zostaną przewiezione do specjalistycznego ośrodka w Hiszpanii. To dwa samce, których stan jest najgoszy z całej siódemki, przez co moglyby nie przeżyć podróży. Pozostała piątka została już zakwalifikowana do transportu, który wyruszy za kilka dni.

Od czasu, gdy poznańskie zoo zaangażowało się w sprawę i zadeklarowało tymczasową opiekę dla 7 z 9 uratowanych na granicy polsko-białoruskiej tygrysów, wiadome było, że w stolicy Wielkopolski zostaną tylko dwa z nich - te w najgorszym stanie, dla których wielogodzinna podróż i stres z nią związany mogłyby skończyć się śmiercią lub poważnym osłabieniem.

Wiadomo już, że w poznańskim ogrodzie pozostaną dwa samce - Gogh i Kan. Szczególnie stan tego pierwszego jest bardzo zły, a co gorsze, prognozy też nie napawają optymizmem. Kan ma przede wszystkim problemy ortopedyczne.

Do specjalistycznego ośrodka w Hiszpanii trafią: Samson, Aqua, Softi, Toph i Merida. Cała piątka została już zakwalifikowana do transportu, który ma wyruszyć za kilka dni.

Obecnie zoo zajmuje się walką o zdrowie i życie tygrysów, które pozostają pod ich opieką na dłużej oraz przygotowaniem pozostałych do transportu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA