Powstanie mapa-przewodnik po poznańskich placach zabaw?

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Są już mapy rowerowe, mapy murali i mapy zabytków, czy przyszła pora na mapy uwzględniające place zabaw w Poznaniu? Z propozycją utworzenia „Poznańskiego szlaku placów zabaw” wyszedł rany Andrzej Rataj, który zwrócił się do prezydenta z interpelacją w tej sprawie.

Mapa placów zabaw poza ich lokalizacjami zawierałaby informacje m.in. na temat rodzajów urządzeń zabawowych, z zaznaczeniem tych dla małych dzieci i dzieci niepełnosprawnych, informacje o infrastrukturze sanitarnej takiej jak np. toaleta czy przewijak, poziomie zacienienia terenu, dojeździe i możliwości zaparkowania w pobliży czy dostępności usług gastronomicznych w okolicy.

Radny w uzasadnieniu wskazuje na dużą liczbę zmodernizowanych i wybudowanych placów zabaw w ostatnich latach, o których wielu rodziców małych poznaniaków nie wie. Większość zna miejsca do zabawy dla dzieci jedynie w najbliższej okolicy. Mapa pozwoliłaby na znalezienie informacji o innych miejscach, co umożliwiłoby np. urozmaicenie zabawy dzieci, zróżnicowania rozrywek i poznania przez nie nowych osiedli, kolegów i koleżanek.

Zdaniem radnego, mapa ta wpisałaby się w miejski program dążenia Poznania do bycia miastem przyjaznym rodzinom.

W interpelacji do prezydenta Poznania Andrzej Rataj zwrócił się z pytaniem o to, czy istnieje mapa ogólnodostępnych placów zabaw w Poznaniu w wydaniu papierowym lub internetowym, co pozwoliłoby na ustalenie tego typu miejsc z jednego źródła, a także czy i kiedy byłoby możliwe utworzenie mapy-przewodnika „Poznańskiego szlaku placów zabaw”. Prezydent jeszcze nie odpowiedział w tej sprawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA