"Opatrunek na ratunek" już po raz 8. Pierwszy z transportów pomocy humanitarnej opuści dziś Poznań

Autor: A. Karczewska fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”
REKLAMA

Już dzisiaj rozpocznie się pierwszy z transportów pomocy humanitarnej do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki. To efekt ósmej już edycji akcji „Opatrunek na Ratunek” Fundacji Redemptoris Missio. Według szacunków do tej pory udało się zebrać już ponad 3 tony opatrunków, a kolejne paczki wciąż spływają.

Już po raz ósmy Fundacja Redemptoris Missio zorganizowała akcję „Opatrunek na Ratunek”, która trwała przez miesiąc na terenie całej Polski. Do akcji po raz kolejny poza osobami indywidualnymi, przystąpiły również grupy, szkoły, przedszkola czy apteki. Zbiórka obejmowała wszelkiego rodzaju towary i opatrunki pomocne przy opatrywaniu ran w tym m.in. bandaże, gazy czy plastry, które w państwach afrykańskich są towarem mocno deficytowym, „na wagę złota”.

Co wyjątkowo miłe, wiele paczek wysłanych do siedziby Fundacji zawierało poza opatrunkami także rysunki i laurki z prośbą o przekazanie ich afrykańskim dzieciom.

Jak informuje Fundacja, akcja przyniosła ogromny efekt - ponad trzy tony towarów, a paczki wciąż spływają do siedziby Redemptoris Missio. Jeszcze dziś, o godzinie 12:00 wyruszy pierwszy z transportów pomocy humanitarnej. Na miejscu dary zostaną rozdzielone na poszczególne misje.

W transporcie poza opatrunkami i środkami opatrunkowymi znajdzie się profesjonalne wyposażenie sali opieki neonatologicznej, w tym inkubator, stanowisko do ogrzewania noworodków oraz respirator, które udało się pozyskać z jednego z wielkopolskich szpitali. Sprzęt ma pomóc w ratowaniu wcześniaków z Kamerunu.

Kolejne transporty zaplanowane są na grudzień.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA