Nowa murawa, system nawadniania i drenażowy, oświetlenie - stadion przy ul. Harcerskiej zmodernizowany

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Na ten moment czekało wielu, szczególnie piłkarek Polonii Poznań - zakończono modernizację stadionu piłkarskiego przy ul. Harcerskiej, który nie tylko zapewnia lepsze warunki do treningów czy rozgrywania spotkań piłkarskich, ale także pozwala na oglądanie zmagań w o wiele bardziej komfortowych okolicznościach i po zapadnięciu zmroku.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się wiosną. Miały na celu nie tylko poprawę stanu technicznego i funkcjonalności obiektu, ale także jego estetyki. Stadion przy ul. Harcerskiej zarządzany jest przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, jednak wśród poznaniaków znany jest jako „stadion Polonii”, ponieważ to tutaj trenują i grają piłkarki poznańskiej drużyny.

Pod nową płytą boiska został zamontowany system nawodnienia, co pozwoli na łatwiejsze utrzymanie w dobrym stanie murawy, co poprawi warunki treningów i gry. Przy wybieraniu mieszanki traw do murawy skupiono się na specyfice terenu, funkcji obiektu oraz uwarunkowań glebowych.

Co ważne, teren zarówno boiska jak i okolicy podlewany będzie z wód opadowych, które będą zbierane w specjalnych zbiornikach retencyjnych, dzięki zamontowanemu systemowi dreżanowemu.

Treningi i mecze będą mogły być rozgrywane także po zmroku - zamontowano oświetlenie wokół płyty boiska. Podczas realizacji inwestycji zamontowano również systemy nagłośnienia i monitoringu wizyjnego. Wyniki i rozgrywki będzie można podglądać na telebimie, a kibice zasiądą na trybunach z miejscami na ok. 500 osób.

Całość została ogrodzona, a wokół stadionu zadbano o tereny zielone, miejsca parkingowe i chodniki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA