Kradli reflektory samochodów na terenie Poznania i okolic. Młodzi poznaniacy w rękach policji

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. KMP Poznań
REKLAMA

Wystarczył tydzień, by rozwikłać zagadkę kradzieży przednich reflektorów w busach i samochodach osobowych do jakich dochodziło na terenie Poznania. Straty pokrzywdzonych oszacowano na ok. 40 tysięcy złotych, a w sprawie zatrzymano trzech młodych poznaniaków.

Do poznańskich policjantów z komisariatu Poznań-Nowe Miasto zgłosiło się pięciu właścicieli samochodów, którzy stali się ofiarami złodzieja lub złodziei przednich reflektorów. Do kradzieży doszło w ciągu kilku dni długiego weekendu - od 9 do 11 listopada.

Funkcjonariusze ustalili, że we wszystkich przypadkach zastosowano tę samą metodę kradzieży co wskazywało na jedną grupę sprawców. Złodzieje działali w nocy wybijając szyby, by otworzyć maskę i wykręcić reflektory.

Policjantom szybko udało się również ustalić samochód, jakim prawdopodobnie poruszali się sprawcy. Zebrany materiał dowodowy w sprawie wskazywał, że działań dopuszczało się trzech młodych mężczyzn z Poznania. W środę, 13 listopada, zatrzymano dwóch podejrzanych, a kilka dni później trzeci sam zgłosił się na komisariat.

Sprawcami okazali się mężczyźni w wieku 19, 20 i 21 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Udowodniono im włamanie do 9 pojazdów na terenie Poznania, Kórnika i Swarzędza. Straty pokrzywdzonych oszacowano na ok. 40 tysięcy złotych. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA