Cavaliada coraz bliżej

Autor: A. karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Już za nieco ponad tydzień Poznań ponownie będzie stolicą zawodów jeździeckich i wielkiego święta koni podczas kolejnej edycji Cavaliada Tour na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po raz kolejny będzie można podziwiać widowiskowe zawody, pokazy oraz wziąć udział w szeregu wydarzeń towarzyszących.

Tegoroczna edycja Cavaliady będzie się odbywać od 28 listopada do 1 grudnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To wydarzenie skierowane zarówno do profesjonalistów i miłośników koni, jak i tych, którzy na co dzień nie interesują się tym tematem, ale chcieliby zobaczyć i poczuć atmosferę sportowego jeździectwa w różnych formach.

To już 10. edycja imprezy, która jest elementem cyklu zawodów odbywających się w czterech polskich miastach - poza Poznaniem także w Warszawie, Lublinie i Wrocławiu.

Na terenie MTP będzie można zobaczyć w akcji najlepszych zawodników z Polski i innych państw. Już po raz drugi w historii w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody w randze czterech gwiazdek. Dla zawodników oznacza to możliwość zdobycia większej liczby punktów w światowym rankingu, a także wysoką pulę nagród. Łącznie w zawodach poznańskiej odsłony Cavaliady weźmie udział prawie 300 jeźdźców i niemal 600 koni.

To jednak nie koniec atrakcji - w pawilonie numer 5 będą się odbywać zawody należące do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, Halowego Pucharu Polski WKKW i przeznaczonej dla młodych adeptów jeździectwa, Cavaliadzie Future. Nie zabraknie również cieszących się dużym zainteresowaniem konkursów Speed & Music, Potęgi Skoku czy Venus vs. Mars.

Cavaliada to jednak nie tylko zawody i zmagania sportowe. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w Targach Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, a także imprezach towarzyszących takich jak np. Pawilon Polskiej Hodowli przygotowywany przez PZHK, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz pokazy woltyżerki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA