Do Poznania przyjechali włoscy kucharze w ramach Światowego Tygodnia Kuchni Włoskiej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Poznań przyłączył się do obchodów Światowego Tygodnia Kuchni Włoskiej. W stolicy Wielkopolski pojawili się kucharze z Bolonii, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie poznańskim restauratorom. Przygotowano warsztaty dla profesjonalistów, a także włoskie atrakcje dla poznaniaków.

W ramach obchodów Tygodnia profesjonaliści z Poznania mogą wziąć udział w dwudniowych, darmowych warsztatach prowadzonych przez bolońskich kucharzy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat uwielbianej przez wielu kuchni włoskiej.

W wydarzeniu udział wezmą również Aldo Amati, ambasador Włoch w Polsce i Lugi Iannuzzi, pierwszy sekretarz Ambasady Włoch.

„Łączy nas 100 lat relacji dyplomatycznych między Polską i Włochami, dlatego cieszę się, że mamy zaszczyt gościć w Poznaniu ambasadora Włoch”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania


Poznań współpracuje z Bolonią w ramach umowy o miastach partnerskich od dwóch lat. Zaproszenie tamtejszych kucharzy do stolicy Wielkopolski to jeden z elementów pogłębiania wzajemnych relacji.

We wtorek, 19 listopada, w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbędzie się oficjalne spotkanie z udziałem władz Poznania, przedstawicieli ambasady, a także Bolonii - prof. Fausto Tinti, zastępca prezydenta miasta i Giuseppe De Biasi, dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta.

Przygotowano również atrakcje dla poznaniaków, którzy będą mogli poczuć klimat Italii zagłębiając się we współczesne kino włoskie. Jeszcze dziś o godzinie 18:00 w Baraku Kultury odbędzie się pokaz filmu "Ostatnie prosecco hrabiego Ancilotto", a 19 listopada o godz. 18:00 "Made In Italy" reż. Luciano Ligabue z 2018 roku.

„Bardzo mi miło, że mogę zainaugurować nową edycję Tygodnia Kuchni Włoskiej tutaj w Poznaniu, korzystając także z silnych więzów, jakie łączą to piękne polskie miasto z Bolonią, jedną ze "stolic" kuchni włoskiej na świecie. Poprzez pokaz dwóch uznanych współczesnych włoskich filmów oraz warsztaty prawdziwej kuchni bolońskiej, przenosimy do Poznania obecne Włochy wraz ich kinem i sztuką kulinarną. Jestem pewien, że publiczności spodobają się nasze propozycje i że tradycyjnie obdarzy nas swoją sympatią i przyjaźnią, jak zawsze w przypadku wydarzeń pod barwami "tricolore”.”
Aldo Amati, ambasador Włoch w PolsceWydarzenie jest bezpłatne. Więcej informacji dostępnych jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA