Niecałe 40 dni trwania Betlejem Poznańskiego to zbyt długo?

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski vid. x-news
REKLAMA

Nieco ponad 5 tygodni, czyli 37 dni, w tym 6 weekendów - tyle potrwa tegoroczne Betlejem Poznańskie na Placu Wolności. Dla niektórych to "zbyt wcześnie", dla innych jak najbardziej dobry moment, by rozpocząć wprowadzanie świątecznej atmosfery. Podczas inauguracji wydarzenia Plac Wolności był wypełniony pod brzegi.

Co roku Betlejem Poznańskie przyciąga na Plac Wolności, a potem także Stary Rynek tłum poznaniaków i turystów. To okazja do "wejścia w świąteczny klimat", spróbowania regionalnych potraw, wypicia grzańca, zajadanie się piernikami, kupienie unikatowych prezentów i ozdób świątecznych czy skorzystania z atrakcji - karuzeli dla dzieci oraz diabelskiego młyna dla nieco większych użytkowników, z którego można podziwiać panoramę miasta.

Dla niektórych inauguracja Betlejem 16 listopada była "zbyt wcześnie". Według nich, taka impreza powinna zacząć się po Mikołajkach, czyli od 6 grudnia.

Z takim zdaniem zdecydowanie nie zgadzają się ci, którzy regularnie przychodzą lub zamierzają przychodzić w tym roku na wydarzenie. Jak zauważają, do świąt pozostał nieco ponad miesiąc, co oznacza, że właśnie teraz jest czas na zrobienie świątecznych zakupów podczas kiermaszu, czy po prostu nacieszenia się atmosferą bożonarodzeniową. Rozłożenie w czasie ilości chętnych na skorzystanie z atrakcji, jakie są dostępne także pozytywnie wpływa na przebieg przedsięwzięcia - już teraz, szczególnie w weekendy, gdy jest więcej turystów przyjeżdżających specjalnie na kiermasz, kolejki m.in. do diabelskiego młyna potrafią być naprawdę długie. Gdyby skrócić czas, w jakim byłyby dostępne, wielu nie byłoby w stanie z nich skorzystać.

"Właśnie doszliśmy do wniosku, że co niedzielę fajnie jest tu przyjść i spędzić tu popołudnie"
uczestniczka Betlejem Poznańskiego

W ramach Betlejem Poznańskiego odbywa się także szereg warsztatów, pokazów, akcji charytatywnych, koncertów, występów i wiele innych.

"To jest taki okres, kiedy można spędzić czas razem i zrobić coś razem. I też poza tymi refleksjami, które są bardzo ważne, kiedy się przygotowujemy do świat, myślimy o innych, o ubogich, to jest też czas żeby się cieszyć wśród znajomych, rodziny, takimi atrakcjami jakie mamy, a tych atrakcji będzie sporo"
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA