Na Poznańskich Targach Piwnych wybrano najlepsze piwo i cydr

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski, muzyka: Royalty Free Music from Bensound
REKLAMA

Podczas zakończonych w sobotę Poznańskich Targów Piwnych nagrodzono 43 najlepsze piwa i cydr w 15 kategoriach stylowych.

Poznańskie Targi Piwne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród zwiedzających, ale także browarów i cydrownii. Zakończona w sobotę kolejna edycja imprezy, która odbywała się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przyciągnęła tysiące zwiedzających, którzy mieli okazję spróbować najróżniejsze piwa i cydry z różnych lokalnych browarów w Polsce i poza jej granicami.

Głód można było zaspokoić w jednym z ponad 20 food trucków, które serwowały swoje popisowe dania.

Targi to także możliwość uhonorowania najlepszych producentów w ramach konkursu Greater Poland Beer Cup 2019. Do rywalizacji zgłoszono 230 produktów, spośród których 15 profesjonalnych sędziów polskich i zagranicznych wybrało najlepsze piwo i cydr w 15 kategoriach stylowych.

Łącznie przyznano 43 nagrody. Najwięcej z nich zdobył browar Trzech Kumpli - Browar Lotny, który "zgarnął" łącznie 13 nagród, w tym 3 pierwsze miejsca i po 5 drugich i trzecich.

Zwycięzcą konkursu, z tytułem THE GREATEST BEER został Browar Kingpin z piwem Full Contact BBA. Kolejne miejsca zajęły: Browar Wyszak za Porter − miejsce drugie oraz Browar Sady za Grejpfrut Liczi (Owocowe Sour Ale) − miejsce trzecie. Pierwsze miejsce w kategorii cydrów i tytuł THE GREATEST CIDER trafiły do Chmielony Sad 2018 z cydrowni Cydr Smykan.

Na zwycięzców czekały złote, srebrne i brązowe odznaczenia i nagrody o łącznej wartości ponad 15 tysięcy złotych - wśród nich m.in. możliwość nieodpłatnego wystawienia stoiska na Poznańskich Targach Piwnych 2020, z pierwszeństwem wyboru miejsca oraz profesjonalną usługę wybudowania stoiska targowego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA