Tłumy na inauguracji Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności

Autor: A. Karczewska fot. MC
REKLAMA

Przy regionalnych przysmakach, grzanym winie, w świątecznej atmosferze i rytmie świątecznych utworów poznaniacy zainaugurowali tegoroczną edycję Betlejem Poznańskiego na Placu Wolności. Impreza potrwa nieco ponad miesiąc i organizatorzy nie mają wątpliwości, że po raz kolejny będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno mieszkańców miasta jak i turystów.

Choć dla niektórych to "zbyt wcześnie", by rozpoczynać coroczną imprezę przedświąteczną, to tłum zainteresowanych na Placu Wolności pokazał, że nie brakuje takich, których cieszy świąteczna atmosfera w mieście w połowie listopada.

Już przed godziną 17:00, czyli przed oficjalnym otwarciem Betlejem Poznańskiego przez prezydenta miasta, Jacka Jaśkowiaka, czas zgromadzonych na placu umilał chór Gospel Joy, który wprowadzał bożonarodzeniową atmosferę wykonując świąteczne piosenki, zachęcając uczestników do wspólnego śpiewania i tańczenia.

Jak zwykle prezydent Poznania rozdał także "mikołajkowe" czapki, a chętnych na ich odbiór nie brakowało.

Tradycyjnie na Placu Wolności powstał kiermasz z charakterystycznymi drewnianymi domkami, w których swoją ofertę prezentują zarówno wystawcy z Polski jak i z innych, głównie europejskich państw. To okazja do spróbowania tradycyjnych potraw takich jak barszcz, pierogi czy bigos, a także przysmaków zagranicznych, w tym słynnych niemieckich kiełbas czy słodkich wyrobów z różnych państw. Popić można to grzańcem czy piwem. Na stoiskach dostępne będą również ozdoby choinkowe, wyroby rękodzielnicze i wiele innych wyrobów, które sprawdzą się jako prezent pod choinkę. 

Nie brakuje również atrakcji, które co roku cieszą zarówno najmłodszych jak i dorosłych - karuzele dla dzieci oraz Diabelski Płyn, który stanął w rejonie fontanny Wolności i daje możliwość oglądania panoramy miasta. Organizatorzy zachęcają, by korzystać z atrakcji Betlejem nie tylko w weekendy, gdy z uwagi m.in. na przyjazd turystów są największe kolejki do najpopularniejszych atrakcji, ale także w tygodniu.

Po raz kolejny Miasto Poznań przygotowało darmowe wejściówki zarówno na diabelski młyn jak i karuzele. W tym roku będzie ich 1500 - po dwie na osobę. Będą rozdawane w Centrum Inicjatyw Rodzinnych - o terminach CIR będzie informował na bieżąco na swojej stronie.

W programie wydarzeń odbywających się na Placu Wolności znalazły się również m.in. spektakle teatralne, warsztaty, animacje dla rodzin, fire show, rodzinne kolędowanie, Silent Night, koncerty oraz akcje charytatywne. Z kolei 21 grudnia z placu Wolności wyruszy kolorowa Świąteczna Parada, która przejdzie na Stary Rynek.

Betlejem Poznańskie potrwa do 22 grudnia. Z uwagi na duże zainteresowanie atrakcją, organizatorzy postanowili, że Diabelski Młyn będzie czynny do lutego 2020 roku.

Zapis transmisji inauguracji można obejrzeć TUTAJ.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA