Radni pozytywnie o możliwości budowania wyższych budynków na MTP

Autor: A. Karczewska fot. UMP archiwum
REKLAMA

Radni z Komisji Polityki Przestrzennej wydali pozytywną opinię na temat zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pozwalają one na budowę wyższych niż do tej pory budynków. Na razie jednak, targi nie planują korzystać z tej możliwości w najbliższym czasie.

Zmiana planu zagospodarowania dotyczy możliwości zabudowy od strony ul. Bukowskiej i Mostu Dworcowego. Zaakceptowany przez Komisję Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji plan zakłada możliwość wyższej zabudowy, która pasowałaby do znajdującego się tuż obok Bałtyku. W ten sposób powstałaby tzw. ściana zachodnia, którą zaproponowano m.in. w konkursie urbanistycznym dla studentów.

Targi chciałyby także mieć możliwość wybudowania wyższych budynków od strony Mostu Dworcowego - w miejscu obecnego Centrum Targowego oraz na wolnej działce, która pozostała po dawnej Adrii. Szczególnie ten pierwszy jest budynkiem, który lata świetności ma zdecydowanie za sobą i wielu zwraca uwagę na fakt, że nie jest najlepszą wizytówką nie tylko targów, ale także miasta - tym bardziej, że często jest jednym z pierwszych jakie widzą przyjeżdżający pociągiem lub autobusami turyści z innych miast.

Co ciekawe, MTP nie chcą na razie korzystać z proponowanych możliwości, ale już teraz wystąpiły o zmianę planu, by nie musieć martwić się o to w przyszłości, gdy będą planowane kolejne inwestycje dotyczące terenów targowych.

Całość będzie musiała jednak być wkomponowana w okolicę, by wysokie budynki nie tylko nie "przytłoczyły" terenu, ale także nie zaburzały ładu przestrzennego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA