Powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Powstanie kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, tym razem na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną/Ostroroga do ul. Jugosłowiańskiej. W ramach inwestycji połączony zostanie również ciąg pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego i powstanie nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na wykonawcę tego zdania. To inwestycja, na którą czeka wielu mieszkańców i rowerzystów. Pozwoli ona na powstanie spójnej i bezpiecznej infrastruktury rowerowej w tej części miasta. Ul. Grunwaldzka jest popularną trasą wśród osób poruszających się jednośladami m.in. do pracy i szkoły.

Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej ma poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie. Przebudowane zostaną także istniejące sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta.

Według założeń Miasta, jeśli postępowanie przetargowe uda się rozstrzygnąć w przyjętym terminie, to umowa z wykonawcą zostanie podpisana jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie prac budowlanych miałoby nastąpić w trzecim kwartale 2020 roku. Nowa zieleń i nasadzenia mają zostać wykonane jesienią przyszłego roku, w okresie najlepszym na tego typu prace.

Podmioty chętne do realizacji zadania mogą składać swoje oferty do 29 listopada.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA