Policjanci weszli do mieszkań w budynku na Naramowicach. Zgodę wyraziło Miasto

Autor: A. Karczewska fot. KWP vid. PIM/policja
REKLAMA

Policjanci z Grupy Realizacyjnej z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przeprowadzili szturm na lokale w budynku na Naramowicach. Wszystko odbyło się za zgodą Miasta, które przychyliło się do policyjnego wniosku o możliwość... przeprowadzenia szkolenia w opuszczonym bloku mieszkalnym przeznaczonym do rozbiórki.

Szkolenie odbyło się w czwartek, 14 listopada, w budynku, który przeznaczony jest do rozbiórki w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Jeszcze do niedawna byli tam mieszkańcy, dlatego sam budynek jak i mieszkania są w dobrym stanie, pozwalającym na bezpieczne przeprowadzenie działań z wysokim poziomiem odwzorowania rzeczywistych sytuacji.

Policjanci zgłosili się do Urzędu Miasta z wnioskiem o udostępnienie budynku jeszcze przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych. Odpowiedź była pozytywna.

Funkcjonariusze szkolili się z zakresu taktyk poruszania się w budynkach zamkniętych i zatrzymywania niebezpiecznych osób w pomieszczeniach. Ćwiczenia miały na celu podniesienie umiejętności Grupy Realizacyjnej z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Pozwala to na przeprowadzanie konkretnych akcji w sposób profesjonalny i z mniejszonym ryzykiem pomyłki. Gdy policjanci mają możliwość przećwiczenia pewnych sytuacji, w razie akcji działają o wiele pewniej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA