Dyrektor Zoo Poznań w Parlamencie Europejskim apelowała o zdecydowane działania na rzecz rozwiązania problemu przemytu i nielegalnych hodowli dzikich zwierząt

Autor: A. Karczewska fot. Zoo Poznań vid. x-news
REKLAMA

W środę dyrektor Zoo Poznań, Ewa Zgrabczyńska zabrała głos w Parlamencie Europejskim podczas konferencji dotyczącej europejskiego kryzysu związanego z przemytem, nielegalnym posiadaniem dzikich zwierząt i problemem ich azylowania. Dyrektor została zaproszona jako gość z uwagi na pomoc, jakiej udziela poznański ogród zwierzętom uratowanym m.in. z nielegalnych transportów. Zaprezentowała także nagranie z ratowania tygrysów z polsko-białoruskiej granicy - film wywołał wiele emocji wśród zgromadzonych, choć na co dzień spotykają się oni z problemem złego traktowania zwierząt.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji prozwierzęcych, europarlamentarzystami oraz przedstawicielami Komisji Europejskiej. Tematem rozmów był problem przemytu i nielegalnej hodowli dzikich zwierząt w Europie, a także ich azylowania po interwencjach.

Poznańskie zoo wielokrotnie udzielało pomocy zwierzętom z nielegalnych hodowli, transportu czy przemytu - zwykle na prośbę organizacji prozwierzęcych, policji czy służb weterynaryjnych. W ostatnim czasie ogród udzielił pomocy 9 tygrysom, które były transportowane z Włoch do Rosji, a ciężarówka ze zwierzętami została zatrzymana na granicy polsko-białoruskiej. Obecnie w ogrodzie przebywa 7 osobników, z których część ma docelowo trafić do specjalistycznego ośrodka w Hiszpanii.

Podczas swojego wystąpienia Ewa Zgrabczyńska zaprezentowała dokumentację, w tym także filmową z ratowania zwierząt. Stan w jakim były zwierzęta oraz warunki w jakich były transportowane wywołały szok u innych uczestników konferencji, choć z cierpieniem zwierząt i podobnymi przypadkami mieli już wielokrotnie doświadczenie w swojej pracy. Pokazano również nagranie, na którym widać martwego tygrysa - tego, który nie żył już w chwili, gdy nadeszła pomoc z Poznania.

Dyrektor poznańskiego ogrodu zoologicznego zaapelowała o konkretne i zdecydowane działania ze strony polityków i organizacji europejskich, które ukrócą nie tyle „kryzys”, co już „katastrofę” związaną z nielegalnym transportem i hodowlą dzikich zwierząt.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA