Nowe chodniki na poznańskich Winiarach

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Na poznańskich Winiarach wyremontowano chodniki na ul. Widnej i Sokoła, dzięki czemu poprawił się komfort oraz bezpieczeństwo pieszych, którzy się po nich poruszają. Łatwiej będzie również utrzymać czystość nawierzchni, a okolica może pochwalić się większym poziomem estetyki.

Na ul. Widnej prace remontowe przeprowadzono po północnej stronie ulicy na odcinku od torowiska tramwajowego do wejścia do budynku XXI Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Usunięcie starej i ułożenie nowej nawierzchni to koszt ok. 81 tysięcy złotych.

Z kolei na ul. Sokoła prace były prowadzone po wschodniej stronie na odcinku od posesji numer 5 do posesji numer 9, czyli na długości około 60 metrów. Dotychczasowy chodnik i jego nierówna nawierzchnia sprawiała trudność w poruszaniu się po nim szczególnie osobom starszym i z wózkami dziecięcymi.

Do prac brukarskich w tym miejscu wykorzystano istniejąca kostka brukowa. Prace kosztowały 30 tysięcy złotych.

Środki finansowe na obie inwestycje zostały przekazane z puli będącej w dyspozycji Rady Osiedla Winiary. Rada już zapowiedziała kontynuację remontu na ul. Sokoła w przyszłym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA