Ma być taniej, szybciej i mniej uciążliwie - trwają szkolenia w zakresie koordynacji inwestycji w mieście

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

System Informacji Przestrzennej ma pomóc w koordynowaniu inwestycji, jakie są prowadzone na terenie miasta, by w jak najmniejszym stopniu utrudniać codzienne funkcjonowanie mieszkańców, a także nie przeszkadzać sobie - dosłownie i w przenośni - w czasie ich realizacji przez różne podmioty. Rozpoczęły się szkolenia dla zainteresowanych stron, które prowadzone są przez spółkę Poznańskie Inwestycje Miejskie oraz Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Współpraca między wydziałami, spółkami i instytucjami miejskimi, a także prywatnymi gestorami jest kluczowa do sprawnego przeprowadzania inwestycji i ich koordynowania. Właśnie dlatego powstał System Informacji Przestrzennej, który ma pomóc zainteresowanym stronom m.in. w informowaniu o planowanych pracach.

PIM wraz z GEOPOZ, które podpisały porozumienie o współpracy w tym zakresie w lipcu tego roku, rozpoczęły szkolenia dla przedstawicieli wydziałów Urzędu Miasta oraz miejskich jednostek organizacyjnych, podczas których przedstawiono zasady funkcjonowania oraz obsługi systemu.

Informacje o planowanych remontach czy inwestycjach są wprowadzane według jednakowego schematu, dzięki czemu są one przejrzyste i spójne dla różnych podmiotów. Dzięki temu oraz bieżącej aktualizacji, łatwiej jest przeprowadzić skoordynowane działania i inwestycje, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a także ograniczenie uciążliwości dla mieszkańców i przedsiębiorców, związanych z prowadzeniem robót.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA