Haczyki na ławkach w kościele niebezpieczne? Dziecko zraniło sobie szyję, ranę trzeba być zszyć

Autor: A. Karczewska fot. Roweromaniak
REKLAMA

Czy haczyki na torebki i parasole, jakie znajdują się przy kościelnych ławkach mogą stanowić zagrożenie? W ostatnim czasie w kościele Bożego Ciała przy ul. Strzeleckiej, 3,5-letni chłopiec zranił się o taki haczyk, gdy zsunął się z klęcznika na ławce. Rodzice rozważają wystąpienie o odszkodowanie od parafii.

Zdarzenie opisuje „Gazeta Wyborcza”. Jak wynika z relacji rodziców, ojciec dziecka był z nim na mszy. W pewnym momencie 3,5-latek miał zsunąć się z klęcznika w ławce i skaleczyć szyję o haczyk służący do wieszania torebek.

Konieczne było zszycie rany w szpitalu. Jak wynika z informacji przekazanych Gazecie Wyborczej, rana źle się goiła i doszło do zakażenia gronkowcem. Zdaniem lekarzy, do zakażenia nie doszło w szpitalu, co oznacza, że bakteria musiała być na skórze dziecka lub haczyku w kościele. Stan dziecka jest dobry.

Rodzice zgłosili sprawę mediom, bo jak mówią, chcą uświadomić ludzi o niebezpieczeństwie, jakie mogą stwarzać spotykane zwłaszcza w starych kościołach haczyki. Ojciec 3,5-latka przyznaje, że sam zwracał uwagę synowi na wystający element.

W rozmowie z Gazetą Wyborczą rodzice chłopca mieli przyznać, że rozważają wystąpienie o odszkodowanie w związku z sytuacją, ponieważ mimo że chłopiec czuje się lepiej to oni sami musieli „spać na karimatach” w szpitalu, a matka chłopca musiała zrezygnować z podróży na konferencję w Londynie.

Rodzina nie kontaktowała się jeszcze z kościołem - proboszcz dowiedział się o sprawie z mediów. Przyznał jednak, że parafia jest ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Haczyki przy kościelnych ławkach są spotykane - zwłaszcza w starszych świątyniach. Choć to element, na który większość osób nie zwracała do tej pory uwagi pod względem bezpieczeństwa, to należy przyznać, że niektóre z nich rzeczywiście są ostrzejsze i mogą zranić w przypadku zahaczenia o nie. Być może będzie to przestroga i zachęta dla księży do przyjrzenia się kościelnym ławkom i zabezpieczenia ewentualnych niebezpiecznych elementów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA