Akcja CBA w związku z działalnością firm wykonujących usługi dla przewoźników kolejowych

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum
REKLAMA

Trwają przeszukania i zabezpieczenia materiału dowodowego w ramach akcji CBA organizowanej od rana w kilkunastu miejscach na terenie Polski. Działania prowadzone są m.in. w Poznaniu. Sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Przewozy Regionalne.

Działania odbywają się pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy w związku ze sprawą wyrządzenia znacznej szkody majątkowej spółce Przewozy Regionalne z siedzibą w Warszawie.

Jak poinformowano w komunikacie, przeszukania i zatrzymania rzeczy w firmach zajmującymi się usługami serwisowymi i naprawczymi lokomotyw, wagonów i ich elementów, w tym, m.in. silników i skrzyni biegów prowadzone są przez funkcjonariuszy bydgoskiej delegatury CBA przy wsparciu agentów z delegatur w innych województwach.

Firmy, w których prowadzona jest akcja świadczą usługi na terytorium niemal całej Polski dla przewoźników kolejowych.

Dodatkowo, zabezpieczana jest dokumentacja w Przewozach Regionalnych, Szybkiej Kolei Miejskiej i Urzędzie Transportu Kolejowego. Działania prowadzone są w 11 lokalizacjach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Olsztynie, Gdyni i Zielonej Górze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA