Poznań gospodarzem European Travel Agent Forum

Autor: A. Karczewska fot. UMP; Hieronim Dymalski
REKLAMA

W Poznaniu odbywa się trzydniowe forum amerykańskich agentów turystycznych, którzy specjalizują się w sprzedaży wycieczek do Europy. To pierwsza edycja European Travel Agent Forum. Skąd pomysł na zorganizowanie go w stolicy Wielkopolski?

Od poniedziałku w Poznaniu przebywa prawie stu agentów turystycznych, którzy spotykają się z przedstawicielami branży turystycznej w Europie. Celem European Travel Agent Forum jest stworzenie platformy, która ułatwi i zacieśni współpracę między biurami podróży w Stanach Zjednoczonych i europejskimi firmami zajmującymi się usługami turystycznymi.

Przez kilka dni swoje oferty prezentują m.in. hotele, ośrodki turystyczne, agencje turystyczne czy pośrednicy podróży. Co ważne, uczestnicy zwiedzają także miasto będące gospodarzem wydarzenia, czyli Poznań, co jest bardzo dobrą promocją nie tylko w kontekście amerykańskich ale i europejskich turystów. Przedstawiciele branży turystycznej mogą osobiście zobaczyć i sprawdzić atrakcje w mieście czy ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną.

Skąd pomysł, by spotkanie zorganizować właśnie w stolicy Wielkopolski? Jak wyjaśnił Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która jest partnerem Forum, Amerykanie coraz częściej przyjeżdżają do Poznania z uwagi na obecność żołnierzy US Army w Poznaniu i Powidzu. W odwiedziny przylatują tu ich rodziny i znajomi, natomiast samo wojsko amerykańskie także chętnie organizuje tu swoje konferencje i szkolenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA