101-latka nie dożyła wyroku, ale sprawę wygrała. Czyściciel kamienic usłyszał wyrok skazujący go na karę pozbawienia wolności

Autor: A. Karczewska fot. x-news archiwum vid. x-news
REKLAMA

Właściciel kamienicy przy ul. Woźnej, Josef L., został skazany na karę pozbawienia wolności i grzywny w procesie, jaki wytoczyła mu seniorka Stefania Chlebowska, którą próbował wyrzucić z budynku. Seniorka nie dożyła ogłoszenia wyroku - zmarła w czerwcu tego roku w wieku 101 lat.

Pani Stefania pozwała Josefa L., właściciela jednej z poznańskich kamienic w pozwie prywatnym. Sprawa ma swój początek w 2011 roku, gdy mężczyzna pozyskał budynek, w którym kobieta żyła ponad 50 lat.

Nowy właściciel próbował pozbyć się lokatorów, w tym wtedy blisko stuletniej mieszkanki kamienicy, m.in. wstrzymując dostawy wody do lokali. Starsza pani nie dała jednak za wygraną i pozwała biznesmena. Wcześniej śledztwo zostało dwukrotnie umorzone przez prokuraturę.

Proces rozpoczął się w kwietniu 2019 roku. Seniorka, mimo 101 lat, osobiście pojawiła się w sądzie, gdzie złożyła wyjaśnienia w sprawie.

Sędzia Renata Żurowska ogłosiła dziś wyrok - kara ośmiu miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywny w wysokości 20 tysięcy złotych. W uzasadnieniu wskazała, że materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na powód „brutalnych i bezprawnych” działań Josefa L. na szkodę lokatorów, w celu „pozbycia się” ich z budynku.

Sędzia wskazała, że jedyną okolicznością łagodzącą w sprawie był fakt, że do tej pory Josef L. nie był karany. „Negatywnych okoliczności” było jednak zdecydowanie więcej, stąd decyzja o takim wyroku.

Niestety, pani Stefania nie dożyła jego ogłoszenia - zmarła w wieku 101 lat w czerwcu tego roku. Na sali podczas ogłoszenia kary byli jej bliscy, którzy są zadowoleni z decyzji sądu. Josef L. nie pojawił się w sądzie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA