Powstają fundamenty pod nową siedzibę Domu Pomocy Społecznej nr 1

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Postęp na budowie nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej na Strzeszynie jest już widoczny - powstały zbrojenia i trwa wylewanie fundamentów.

Obecna siedziba DPS nr 1 w Poznaniu mieści się w kamienicy przy ul. Bukowskiej. Miejsce to nie odpowiada zapotrzebowaniom miasta, a na dodatek nie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, chorych i starszych, przez co nie wypełnia do końca swojej funkcji.

Nowy budynek powstaje przy ul. Żołnierzy Wyklętych na Strzeszynie - będzie nowoczesny i funkcjonalny, dzięki czemu będzie można zapewnić seniorom opiekę na wyższym i europejskim poziomie.

Pensjonariusze będą mogli zamieszkań w jedno- i dwuosobowych pokojach w pełni dostosowanych do potrzeb osób starszych. Pokoje będą nie tylko większe niż te przy ul. Bukowskiej, ale także wyposażone w łazienkę.

W budynku znajdą się także: gabinet doraźnej pomocy medycznej oraz zaplecze higieniczno-sanitarne, pomieszczenia biurowe i administracyjne, jadalnię, pokój gościnny i dzienny, kaplicę, kuchnię i pralnia z suszarnią. Do dyspozycji pensjonariuszy będą również kino-cafe oraz przestrzenie wspólne.

W nowej siedzibie będzie mogło zamieszkać 100 pensjonariuszy.

Prace przy budowie już trwają. Do tej pory udało się wykonać zbrojenia i część fundamentów - trwa wylewanie kolejnych, które mają być gotowe do końca tego roku. Cały gmach ma być gotowy za dwa lata - pod koniec 2021 roku.

Koszt inwestycji to ok. 43 miliony złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA