Ogród sensoryczny nad Wartą - trwa konkurs dla projektantów i architektów

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Już po raz dziewiąty można wziąć udział w konkursie „Inspiracje w przestrzeni”, który współorganizowany jest przez magazyn „Zieleń Miejska”, Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu oraz Fundację Santander Bank Polska. Uczestnicy mają za zadanie zaprojektowanie ogrodu sensorycznego dla mieszkańców stolicy Wielkopolski.

To już dziewiąta edycja konkursu, który pozwala na ciekawe zagospodarowanie przestrzeni miejskiej zieleni z pożytkiem dla mieszkańców, jednocześnie będąc okazją dla projektantów i architektów do realizacji swoich pomysłów w przestrzeni miejskiej.

Tym razem zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu koncepcyjnego ogrodu sensorycznego wraz z zagospodarowaniem terenu Skweru Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Poznaniu. Znajduje się on na terenach nadwarciańskich w okolicy mostu Królowej Jadwigi. Ogród ma wpisywać się w okolicę i pełnić swoją funkcję przez cały rok, co należy uwzględnić m.in. przy planowaniu roślinności. Całość ma działać na różne zmysłu - węchy, dotyku czy słuchu, bez względu na wiek odbiorców.

W konkursie mogą wziąć udział projektanci i architekci krajobrazu, którzy w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowali przynajmniej dwa projekty zagospodarowania zieleni, w tym ogród sensoryczny, związany z hortiterapią o zbliżonym zakresie i wartości.

Realizacja ogrodu ma odbywać się w formule „Zaprojektuj i buduj”. Dla zwycięzcy konkursu przewidziano nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Przewidziano również możliwość przyznania kolejnych nagród dodatkowych w wysokości 2500-5000 złotych.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia 2020 roku. Szczegóły dostępne są online na stronie konkursu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA