Od dziś większe kary za brak opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania

Autor: A. Karczewska fot. archiwum
REKLAMA

Od dziś kierowcy, którzy postanowią zaparkować w Strefie Płatnego Parkowania bez uiszczania odpowiedniej opłaty, zapłacą wyższe niż do tej pory kary. Wchodzą w życie nowe przepisy, które mają uszczelnić system kar za nieprzestrzeganie zasad.

Decyzja o zmianie wysokości kar za przekroczenie czasu postoju lub nieopłacenie go w ogóle w Strefie Płatnego Parkowania zapadła w październiku. Pozwoliła na to zmiana przepisów na poziomie ogólnokrajowym, na podstawie których opłaty dodatkowe mogą wynosić do 10% wynagrodzenia minimalnego (225 złotych).  

Do tej pory, za brak ważnego biletu parkingowego kierowcy w Poznaniu płacili 35-50 złotych, co zdaniem wielu, było zbyt niską stawką.

Poznańscy radni przyjęli uchwałę, na podstawie której od dzisiaj osoby, które nie uiszczą należnej opłaty zapłacą karę w wysokości 150 złotych. Jeśli nie zapłacą w ciągu 7 dni, kara wzrośnie do 200 złotych. To stawki podobne do tych, które obowiązują za brak biletu w komunikacji publicznej.

Według wyliczeń miasta, codziennie około 500 kierowców nie płaci za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Wyższe kary mają zniechęcić do takiego postępowania, a także zwiększyć rotację samochodów na miejscach parkingowych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA