Parada Świętomarcińska przeszła przez Poznań. Na ul. św. Marcin bawi się tłum poznaniaków i turystów

Autor: A. Karczewska fot. MC, Hieronim Dymalski
REKLAMA

Krocząc dawną trasą uczestnicy tegorocznej Parady Świętomarcińskiej dotarli pod CK Zamek, gdzie św. Marcin odebrał symboliczne klucze do miasta. Tradycyjne Imieniny Ulicy św. Marcin jak zwykle przyciągnęły tłum poznaniaków i turystów.

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej przebudową ul. św. Marcin, w tym roku kolorowy korowód świętomarciński mógł powrócić na starą trasę. Uczestnicy wyruszyli z ul. Piekary, skąd ulicą św. Marcin przeszli na plac przed CK Zamek. Tam prezydent Poznania przekazał św. Marcinowi symboliczne klucze do miasta.

Świętowanie imienin ulicy rozpoczęło się już wcześnie rano. Na ul. św. Marcin przez cały dzień trwa Kiermasz Rogala, gdzie można kupić i zjeść tradycyjny słodki wypiek. Nie brakowało także występów, koncertów, pokazów i warsztatów.

Przez cały dzień, aż do wieczora na scenie przy CK Zamek prezentować się będą kolejne zespoły.

Kolorową tradycyjną paradę jak zwykle oglądały tłumy poznaniaków i turystów, którzy przyjechali do stolicy Wielkopolski specjalnie po to, by wziąć udział w tym wyjątkowym świętowaniu. W korowodzie poza św. Marcinem jak zwykle pojawiły się m.in. poznańskie Koziołki, Bamberka, a także... Peryskop, znany z poznańskich ulic.

Finał imprezy zaplanowano na godziny 21:00-21:30 na placu przed CK Zamek, gdzie odbędzie się koncert wraz z pokazem akrobatycznym.

Zapis transmisji z Parady Świętomarcińskiej:

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA