Helmuty wyjechały w swoją ostatnią trasę

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Dziś w Poznaniu na trasę wyjechały po raz ostatni najstarsze tramwaje w taborze Poznańskiego MPK. Popularne Helmuty od 22 lat jeździły po Poznańskich torowiskach. Dziś przyszedł czas na pożegnanie. Poznaniacy tłumnie przybyli na pożegnanie najstarszych tramwai.

W samo południe, po raz ostatni słynne poznańskie tramwaje - Helmuty - wyruszyły w podróż po ulicach. W trasie towarzyszyły im tłumy poznaniaków. Kultowe tramwaje, po raz pierwszy wyjechały na ulice stolicy wielkopolski w 1996 roku.

Mimo, że wagony były używane, to poziom rozwiązań technicznych, który był w tych wagonach zastosowany sprawiał, że były one jednymi z nowocześniejszych wtedy w Poznaniu
mówił Krzysztof Dostatni, prezes Miłośników Pojazdów Szynowych w Poznaniu.


Teraz, po 22 latach służby odchodzą na emeryturę. Będą zastąpione nowszym taborem.

Mieszkańcy Poznania tłumnie pożegnali stare tramwaje.

- Bardzo lubię Helmuty, to są moje ulubione tramwaje w Poznaniu. To są takie tramwaje z duszą – powiedziała jedna z poznanianek.

Przez 22 lata eksploatacji "Helmutów" w Poznaniu w taborze było łącznie 56 tramwajów z Dusseldorfu oraz 31 z Frankfurtu nad Menem. Przez lata były stopniowo zastępowane przez nowsze modele wraz z rozwojem i modernizacją taboru poznańskiego MPK. W związku z zakupem nowych pojazdów Moderus Gamma, podjęto decyzję o wycofaniu najstarszych, czyli jednokierunkowych GT8.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA