Trwa przebudowa ul. Wyłom. Zaprezentowano postęp prac

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Już na początku przyszłego roku mieszkańcy os. Powstańców Warszawy i pobliskich domów jednorodzinnych będą mogli korzystać z przebuowanej ul. Wyłom, łączącej ul. Piątkowską i Nasienną. Zaprezentowano postęp prac na placu budowy.

Ul. Wyłom stanowi łącznik między ul. Piątkowską i Nasienną i jest ważna z punktu widzenia okolicznych mieszkańców w ich codziennym życiu.

Do tej pory piesi mieli do dyspozycji chodnik tylko po stronie północnej - ten po stronie południowej był wybudowany jedynie fragmentami i z różnych materiałów, co wpływało nie tylko na estetykę, ale także komfort poruszania się po nim. Po północnej stronie znajdował się również gruntowy parking dla samochodów.

W ramach przebudowy po stronie południowej powstanie nowy chodnik wraz z krawężnikami i zjazdami do posesji, który będzie ułożony z kostki brukowej. Częściowo wymieniona będzie również nawierzchnia jezdni.

Powstaną również nowe miejsca parkingowe po północnej stronie ulicy, a w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu, na jezdni zamontowane będą trzy progi zwalniające.

W ramach realizacji inwestycji budowany jest również kanał technologiczny do poprowadzenia pod ziemią kabli oraz do przebudowy odwodnienia.

Na koniec pojawi się nowa zieleń - drzewa oraz trawnik.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wykonawca zakończył już większośc prac przy budowie sieci teletechnicznej i przeszedł do etapu rozbiórki chodników. Rozpoczęły się również prace przy tworzeniu parkingów.

Zgodnie z harmonogramem, przebudowa ulicy ma zakończyć się na początku przyszłego roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA