Tradycyjna Parada, Kiermasz Rogala, koncerty - Imieniny ul. św. Marcin już jutro!

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Już jutro, 11 listopada, w Poznaniu na każdym kroku będzie można spotkać się ze świętowaniem. To dzień, w którym poznaniacy świętują podwójnie - odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz imieniny jednej z głównych ulic w mieście, czyli ul. św. Marcin. Szczególnie to drugie wydarzenie wiąże się w Poznaniu z wieloletnią tradycją wspólnej i radosnej zabawy. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie tradycyjnej parady świętomarcińskiej i koncertów. Będzie także m.in. Kiermasz Rogala.

Świętowanie Imienin Ulicy rozpocznie się już od rana - od godziny 10:00 na al. Niepodległości, na odcinku od ul. Fredry do ul. św. Marcin odbywać się będzie Kiermasz Rogala, gdzie będzie można kupić tradycyjne rogale świętomarcińskie - jeden z symboli Poznania i najsłodsza miejska tradycja.

Wiele będzie się działo na chodniku ul. św. Marcin, na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka. W godzinach 11:00-12:00 będzie można podziwiać pokaz taneczny w wykonaniu Flexi & Fusion Dance Group.

Także od 11:00, ale do 12:30, w tym samym miejscu prezentować się będzie grupa POKAŻROGI ze swoim pokazem sportowym.

Od godziny 11:00 do 17:00 odbywać się będą również warsztaty i pokazy cyrkowe, a Po-Dzielnia będzie promować swoją akcję społeczną.

Tradycyjna Parada Świętomarcińska, czyli kolorowy korowód ze św. Marcinem na czele wyruszy o godzinie 13:30 z ul. Piekary przez ul. św. Marcin na parking przed CK Zamek. Tam św. Marcin odbierze symboliczne klucze do miasta, co będzie sygnałem do dalszego świętowania.

Nie zabraknie muzycznych emocji. Na scenie przed CK Zamek zaprezentują się Kraków Street Band (13:15-14:30), Izzy and the Black Trees (18:15-19:15) oraz PalboPavo i Ludziki (19:30-21:00).

Koncerty będą odbywać się również na ulicy, a konkretniej na chodniku na odcinku od ul. Gwarnej do ul. Ratajczaka - wystąpią znane z tegorocznej edycji cyklu Kulturalny Stary Rynek Siły Specjalne (15:00-16:30), Noise-Band (15:30-17:00) oraz Kraków Street Band (16:00-17:30).

Finał imprezy zaplanowano na godziny 21:00-21:30 na placu przed CK Zamek, gdzie odbędzie się koncert wraz z pokazem akrobatycznym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA