Park im. Bambrów Poznańskich oficjalnie otwarty

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Choć gotowy jest już od kilku miesięcy i wielu okolicznych mieszkańców zdążyło już niejednokrotnie go odwiedzić, to Park im. Bambrów Poznańskich, który powstał na Dębcu dopiero w piątek został oficjalnie otwarty. Nowe miejsce rekreacji, zabawy i aktywności fizycznej wybudowano na terenie dawnych ogródków działkowych u zbiegu ul. Dolna Wilda i Orzechowej.

Nowy Park ma powierzchnię 2,6 ha i podobnie jak Park Rataje, został wybudowany od podstaw. Dzięki temu udało się zaplanować miejsca atrakcyjne dla różnych grup społecznych i mieszkańców w każdym wieku z różnorodnymi potrzebami. Poza alejkami i ławeczkami, które prowadzą wśród zieleni, zadbano również m.in. o miejsce do wyprowadzania psów oraz plac zabaw z urządzeniami edukacyjnymi i zabawowymi dla różnych grup wiekowych.

"W parku łącznie posadzone 268 drzew, 6803 krzewów, 1020 sztuk bylin i traw ozdobnych oraz założono 19 300 mkw. trawników. Wykonana została ogromna praca "
Krzysztof Kempski, przewodniczący Rady Osiedla Zielony Dębiec

Mieszkańcy chętnie korzystają z nowego miejsca rekreacji i wypoczynku już od końca sierpnia. We wrześniu miejscy radni podjęli uchwałę, w której park otrzymał imię Bambrów Poznańskich. Pomysł powstał w związku z przypdajaćym w tym roku 300-leciem przybycia niemieckich osadników do Wielkopolski. Ma być wyrazem uznania dla społeczności i potomków Bambrów, którzy mieli i wciąż mają duży wpływ na rozwój i kulturę Poznania.

Uroczyste otwarcie parku odbyło się w piątek. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miejskich oraz Towarzystwa Bambrów Poznańskich, którzy pojawili się w tradycyjnych strojach. Nie zabrakło także okolicznych mieszkańców oraz dzieci ze szkół i przedszkoli z poznańskiego Dębca.

"Tworzymy poznańską historię już od 300 lat. Muszę powiedzieć, że dzięki uchwale rady miasta ten rok jest dla nas wyjątkowy - bo jest Rokiem Bambrów. Spotykamy się z wieloma przyjemnymi chwilami. Dobrze, że pamięć i tradycja odżywają, że wspólnie ją odbudowujemy. A może my też byśmy coś posadzili w parku? Bamberskie drzewka"
Ryszard Skibiński, prezes Towarzystwa Bambrów Poznańskich
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA