Na jakim etapie są prace budowlane na ul. Unii Lubelskiej?

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Na przebudowywanej ul. Unii Lubelskiej pojawiły się już fragmenty nowego torowiska i część nowych ciągów pieszo-rowerowych. Większość instalacji i sieci podziemnych została zmodernizowana lub jest w trakcie modernizacji. Inwestycja obejmująca przebudowę ulicy i układu komunikacyjnego wokół niej, a także budowę nowej pętli tramwajowo-autobusowej powinna zakończyć się do końca 2020 roku.

Ul. Unii Lubelskiej przebudowywana jest na odcinku od Ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej, która ma pozwolić na otwarcie trasy tramwajowej do osiedla przy ul. Falistej i samej ul. Unii Lubelskiej. Inwestycja ma na celu lepsze skomunikowanie tej części miasta z centrum poprzez umożliwienie mieszkańcom korzystania z dogodnej formy transportu publicznego.

Prace obejmują również przebudowę sąsiednich ulic w zakresie koniecznym do wprowadzenia nowej organizacji ruchu.

Roboty budowlane rozpoczęły się w lipcu i do tej pory udało się już m.in. zakończyć przebudowę sieci cieplnej i wyremontować kolektor kanalizacji deszczowej. Na półmetku jest już budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, trwają również roboty związane z przebudową kolizji z innymi sieciami.

Powstał już ciąg pieszo-rowerowy na odcinku od istniejącej drogi wewnętrznej, która stanowi dojazd do ul. Obodrzyckiej, do oddanego do użytku wcześniej odcinka za pętlą. Na pozostałych przebudowywanych w ramach tego zadania odcinkach powstanie niezależna droga rowerowa oraz chodnik.

Udało się zrealizować już zdecydowaną większość robót ziemnych przy budowie nowej pętli tramwajowo-autobusowej. Po wykonaniu ostatniej warstwy nasypu rozpocznie się układanie warstw konstrukcyjnych pod torowisko tramwajowe budowanej pętli.

Jak poinformowała spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace wyprzedzają przyjęty harmonogram. Było to możliwe dzięki korzystnym warunkom atmosferycznym, a także pracy wykonawcy inwestycji, która ma zakończyć się do końca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA