Bij mistrza - piłkarze wodni Box Logistics Waterpolo Poznań w weekend zagrają z ekipą z Łodzi

Autor: Marta Kotecka fot. pixabay
REKLAMA

Na piłkarzy wodnych Box Logistics Waterpolo Poznań czeka w weekend nie lada wyzwanie. W ramach 2. kolejki Ekstraklasy podejmować oni będą na terenie Term Maltańskich aktualnego Mistrza Polski - drużynę ŁSTW Ocmer Łódź. Zdecydowanym faworytem meczu jest zespół z województwa łódzkiego.

ŁSTW Ocmer Łódź to uznana marka w świecie polskiej piłki wodnej. Jest 19-krotnym Mistrzem Polski, w ostatnich 20 latach utrzymywała się na tronie przez 16 sezonów. Obecne rozgrywki również rozpoczęła z przytupem. Dwa razy wysoko wygrała w Szczecinie z tamtejszą Arkonią i przewodzi ligowej tabeli, mając rewelacyjny bilans bramkowy 55-5. Drużyna z Łodzi jest świetnie zorganizowana w defensywie. W ofensywnych akcjach prym natomiast wiodą Piotr Michalski i Bartosz Szymański.

Na przeciwległym biegunie znajduje się Box Logistics Waterpolo Poznań, które przegrało dwa mecze w 1. kolejce Ekstraklasy w Bytomiu z ŁUKOSZ WTS Polonią. Oba pojedynki obnażyły problemy poznaniaków, szczególnie ze strzelaniem goli. Uzbierali ich odpowiednio 2 i 6, tracąc w tym czasie 21 i 19. Proporcje muszą się zmienić, jeśli drużyna ze stolicy Wielkopolski myśli o nawiązaniu walki z Mistrzem Polski. Choć historia pojedynków na to nie wskazuje, (ŁSTW wygrał 26 z 32 spotkań) zdarzały się mecze, kiedy zawodnicy Box Logistics przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Warto przytoczyć tu chociażby sezon 2014/15, kiedy to Poznań jako jedyny odebrał punkty faworytom z Łodzi.

Jak będzie tym razem? Odpowiedź na to pytanie kibice poznają w sobotę i niedzielę, 9. i 10. listopada. Spotkania rozpoczną się odpowiednio o godzinie 18:00 i 12:00 i będą miały miejsce standardowo w Termach Maltańskich. Wstęp na trybuny jest wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA