Sportowcy otrzymali stypendia olimpijskie od marszałka województwa

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Wielkopolscy sportowcy, którzy zdobyli nominacje olimpijskie otrzymali od marszałka województwa wielkopolskiego stypendia olimpijskie. Taka pomoc finansowa dla wybitnych zawodników udzielana jest po raz pierwszy. Jednocześnie wręczono także "tradycyjne" stypendia sportowe dla młodych sportowców.

Stypendium Sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego zostało wręczone już po raz 18. W tym roku trafiło do 60 zawodników w kategorii wiekowej juniora i młodzieżowca, w tym do 28 medalistów Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz 32 uczestników Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w konkurencjach olimpijskich oraz do 5 sportowców z niepełnosprawnościami. Stypendyści są zrzeszeni w 26 klubach i reprezentują 15 dyscyplin sportowych.

Taka forma wsparcia finansowego wypłacana jest przez 12 miesięcy, od 1 września do 31 sierpnia kolejnego roku kalendarzowego. Zawodnicy wyróżniający się wynikami otrzymują od 400 do 600 złotych miesięcznie.

W tym roku po raz pierwszy przyznano również Stypendium olimpijskie dla tych zawodników, którzy wywalczyli już kwalifikację olimpijską. Otrzymali je Joanna Fiodorow, Karolina Nadolska, Paweł Warszawski, Kacper Majchrzak, Tomasz Kaczor, Marta Walczykiewicz, Michał Kudła, Wiktor Chabel, Tadeusz Michalik, Małgorzata Cybulska oraz Patrycja Wyciszkiewicz.

„Możliwość udzielenia Państwu wsparcia sprawia nam satysfakcję. Po raz pierwszy chcemy dzisiaj uhonorować także tych sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom na arenie sportowej mają już kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w kieszeni. Chcemy ich wspomóc w tym okresie przygotowań, który jest bardzo intensywnym czasem – czasem wytężonej pracy, który rodzi także finansowe zobowiązania. Mam nadzieję, że ta nasza cegiełka nieco ten proces przygotowań ułatwi. Ale przede wszystkim chcę dziś pogratulować przepustek do zmagań olimpijskich. Przy tej okazji chcemy też życzyć powodzenia! Najbardziej nas cieszy to, że część z Państwa wspieraliśmy już na wcześniejszym etapie karier sportowych, z pomocą stypendiów Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a teraz święcicie”
Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego

Stypendium Olimpijskie wynosi 1500-3000 złotych miesięcznie i będzie wypłącane do 31 sierpnia 2020 roku. Dodatkowo, zawodnicy, którzy podczas igrzysk olimpijskich zajmą co najmniej 8. miejsce (punktowane) będą mogli otrzymywać stypendium przez kolejne 2 lata.

Stypendia - zarówno tradycyjne jak i nowe - mają być zarówno wyrazem uznania za dotychczasowe osiągnięcia, jak i pomocą w przygotowywaniu się do kolejnych zawodów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA